Klub přátel Muzea města Prahy

Klub přátel muzea sdružuje příznivce nejen pražské historie, kteří se zajímají o muzejní objekty a výstavy, ale i o dění v muzeu. Buďte s námi v úzkém kontaktu a objevujte s námi dědictví života hlavního města. Připravujeme atraktivní program a akce, které jsou přístupné pouze členům Klubu přátel Muzea města Prahy.

Přidejte se k nám a zažijte víc

Členství v klubu přináší mnoho výhod: například neomezený vstup do expozic a na výstavy do tří objektů muzea, pozvánky na akce, které nejsou přístupné veřejnosti. Pro členy klubu připravujeme také komentované prohlídky vztahující se k historii Prahy, nebo zajímavé přednášky s našimi odborníky různých profesí. Po celý rok s námi můžete zažít víc z historie Prahy a pravidelně se setkávat.

Výhody členství v Klubu přátel Muzea města Prahy:

• neomezený vstup do expozic a na výstavy do tří objektů muzea: Dům U Zlatého prstenu, Podskalská celnice na Výtoni, Zámecký areál Ctěnice
  • 20 % sleva na muzejní publikace
  • pozvánky na vybrané vernisáže a veškeré speciální akce muzea pro členy klubu
  • informujeme vás jako první o akcích a novinkách v muzeu
  • členství má platnost rok a zakoupit jej můžete na pokladnách nebo on-line zde

Těšíme se na vás.

Kategorie členství v Klubu přátel Muzea města Prahy

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek z muzea.

Informace pro zájemce o členství

Máte dotazy, chcete vědět více informací?
Kontaktujte nás.

Mgr. Pavla Tomšíková
e-mail: klubpratel@muzeumprahy.cz

Program akcí na rok 2022

KPM_logo_C.jpg

KVĚTEN

Seznamte se s archeologií
Co je to archeologický výzkum? Proč a jak probíhá? Co se skrývá pod zemí? Co se děje se získanými nálezy? Podle čeho se pozná stáří nalezených střepů? Odpovíme na tyto i další otázky, nebudou chybět ani nádoby starší než egyptské pyramidy a bude možné si vyzkoušet některé pravěké výrobní postupy.

ČERVEN
S archeologií do románské Prahy
Návštěva románského podzemí některého z historických domů na Starém Městě s výkladem archeologa.

ZÁŘÍ
Komentovaná vycházka Stavovské povstání

Předvánoční setkání – prohlídka výstavy Den na tržišti

V roce 2022 proběhlo:

ÚNOR
Komentovaná prohlídka výstavy – Architekt Adolf Loos – modely a fotografie

DUBEN
Komentovaná vycházka Kouzelná zahrada
Hlavním tématem vycházky bude rodina Rothmayerových a jejich přátelé a návštěvníci zahrady