Studijní a dokumentační centrum Norbertov

■ Vila Tugendhat ve fotografii Miloše Budíka
■ Expozice Architekt Adolf Loos - modely a fotografie

Studijní a dokumentační centrum Norbertov slouží od roku 2006 jako pokladna Müllerovy a Rothmayerovy vily, prodejna suvenýrů a knih, návštěvnické zázemí i jako multifunkční prostor pro přednášky a krátkodobé výstavy s architektonickou tematikou. Pro badatele je k dispozici odborná knihovna a archiv související s našimi vilami. V budově jsou také depozitáře, kde jsou uloženy předměty z obou vil.

Nad Hradním vodojemem 53/13
162 00 Praha 6 – Střešovice
zobrazit na mapě

Pokladna: +420 603 215 371 nebo
+420 224 312 012
Volejte v čase otevíracích hodin.

E-mail: vila.muller@muzeumprahy.cz

Tel. – badatelna: +420 233 323 998
E-mail: badatelna@muzeumprahy.cz

Více kontaktů→

Objekt má částečný bezbariérový přístup.

leden–březen, listopad–prosinec
otevřeno: úterý, čtvrtek, sobota, neděle 9.45–18.00 hod.

duben–říjen
otevřeno: úterý, čtvrtek, sobota, neděle 8.45–18.00 hod.

• Návštěvníci s platnou vstupenkou z Müllerovy a Rothmayerovy vily mají po dobu sedmi dní od návštěvy jednorázový vstup zdarma.

Základní: 50 Kč
– přednášky a programy: 100 Kč
Komentované vycházky:
■ základní: 150 Kč
■ snížené (7–26 let a osoby 65+): 80 Kč

Volné vstupné: děti do 6 let, ZTP, ZTP/P, ICOM, ICOMOS, AMG, Svaz muzeí na Slovensku

Expozice v galerii SDCN

Součástí centra je také depozitář sloužící pro uložení předmětů z obou vil, které nebyly vystaveny, archiv s dokumentací rekonstrukce obou staveb, výsledky výzkumu díla Adolfa Loose v českých zemích a odborná, tematicky zaměřená knihovna. Pro zájemce z řad badatelů je v prvním patře umístěna badatelna s možností studia archiválií a odborné literatury.