Tajemství lustru z čínského salonku

18. 3. 2024 – 18. 6. 2024
Objevte tajemství, které visí ve vzduchu. Bonus v prohlídkovém okruhu Clam-Gallasova paláce.

Přijďte se dozvědět více o unikátním lustru, který najdete v čínském salonku Clam-Gallasova paláce v Praze. Dominanta této místnosti byla sestavena ve druhé polovině 19. století z velké části z původního čajového servisu. Dnes je pro nás ukázkou vysoké hodnoty připisované čínskému porcelánu. Návštěvníci prohlídkového okruhu reprezentačním patrem paláce budou mít v příštích měsících možnost prohlédnout si hlavní typy užitkových kusů porcelánu, které byly na lustr použity.

Na příkladu fenoménu exportního porcelánu nahlédnete do fascinujícího příběhu potkávání kultur a obchodu mezi Evropou a Dálným východem v 18. století. Výstava potěší všechny milovníky čaje a historie. Těšit se můžete na popis cesty porcelánu do Evropy, výjimečné exponáty čínského čajového nádobí od období vlády dynastie Severní Sung (960-1127) do 19. století, nebo příklady porcelánu s čínskými motivy pražské provenience ze sbírek Muzea města Prahy.

Clam-Gallasův palác

Husova 158/20