Výstava keramické tvorby - 30 let České republiky

5. 3. 2024 – 27. 3. 2024
Výstava oceněných děl v celostátní keramické soutěži, kterou pořádá Dům dětí a mládeže – Ulita s podporou magistrátu hl. města Prahy.

Výstava potrvá do 27. 3. 2024 a je otevřena úterý až pátek 13.00–18.00 hod., sobota a neděle 10.00-18.00 hod. První ročník měl výstavu ve Fata Morganě Botanické zahrady v pražské Troji. Na fotografie je možné se podívat zde.

„Keramika jako mimořádně zajímavá výtvarná technika je v soutěžích neprávem opomíjena. Keramiku často vnímáme jako užitkový obor, zatímco její vyjadřovací prostředky spojují jazyk sochařství, malby i grafiky a nabízí nekonečno nových možností. Celostátní keramickou soutěž založila Ulita na podporu oboru," uvedla koordinátorka výstavy Kateřina Tetivová.

Výstava je vyvrcholením druhého ročníku soutěže. Tématem této soutěže pro děti a mládež, která se uskutečnila v roce 2023, bylo výročí 30 let od vzniku České republiky. Téma bylo pojato široce – od státních symbolů přes výrazné i méně známé osobnosti kulturního a společenského života až po pojetí české krajiny.

Na výstavě jsou kromě vítězných děl soutěže k vidění také objekty mladé české sochařky Marie Jiřičkové a také díla několika dalších autorů, kteří na soutěž tematicky navazují. Výstava je doplněna vzdělávacími prvky: QR kvíz, výtvarná dílna (foto komiks), stolní hry, promítání krátkých zábavných vzdělávacích filmů. Program je samoobslužný, není potřeba se objednávat.

Kontakt:
Kateřina Tetivová a MgA. Iva Vašáková
Dům dětí a mládeže Praha 3 – Ulita
E-mail: tetivova@ulita.cz, vasakova@ulita.cz

www.ulita.cz, www.keramikaulita.cz

Clam-Gallasův palác - vchod z nádvoří

Husova 158/20
110 00 Praha 1 – Staré Město
zobrazit na mapě

• Úterý–pátek 13.00–18.00 hod., sobota a neděle 10.00-18.00 hod.
  • Vstup je zdarma.

5.–27. 3. 2024