Koláž v zahradě Rothmayerovy vily – Světová architektura

4. 8. 2022 – 30. 9. 2022
Mezinárodní výstava Koláž v zahradě Rothmayerovy vily – tentokrát na téma Světová architektura.

Muzeum města Prahy Vás zvalo na mezinárodní výstavu Koláž v zahradě Rothmayerovy vily – tentokrát na téma Světová architektura. Tématem jsme chtěli vzdát hold architektům Otto Rothmayerovi a slovinskému architektovi Jože Plečnikovi, kteří svojí prací ve 20. a 30. letech 20. století pro československou prezidentskou kancelář významně přispěli k současnému vzhledu Pražského hradu.

Otevřená výzva všem autorům koláží – profesionálním výtvarníkům i amatérům – oslovila během dvou měsíců více než 60 kolážistů opravdu z celého světa. V zahradě Rothmayerovy vily, která je sama o sobě uměleckým dílem, se tak sešla výtvarná díla mj. z Japonska, Maroka, Singapuru, Kostariky, Ukrajiny i Britské Kolumbie. Koláže byly v zahradě vystaveny od 4. srpna do 30. září 2022.

Spolupořadatel Czechcollagecollective (Jitka Kopejtková a Jan Schejbal) připravil k výstavě též doprovodné programy – komentované prohlídky zahradou a workshopy koláže vedené Jitkou Kopejtkovou.

zahrada Rothmayerovy vily

U Páté baterie 896/50