Dům U Zlatého prstenu

Objevte renesanční prostory s výhledem na Týnský chrám.

Dům u Zlatého prstenu stojí v těsné blízkosti Týnského chrámu a Staroměstského náměstí. Jedná se o jedinečnou goticko-renesanční stavbu se zachovanými fragmenty pozdně gotických nástěnných maleb. Nejstarší záznamy o domě pocházejí ze 14. století, dnešní podobu získal ve 2. polovině 15. století. Dům je součástí Týnského dvora (Ungeltu), původně opevněného kupeckého dvora, vyhlášeného za kulturní památku.

Soukromé prohlídky a akce

Soukromé prohlídky a akce

Projděte si expozici Praha Karla IV ve Vámi zvolený čas s naším průvodcem. Zjistěte jak Karel IV. pracoval s urbanismem města i kde v zahraničí se inspiroval. Zjistíte také to, jak byla Praha rozdělena podle působení jednotlivých profesí a jaké byly každodenní reálie obyčejných lidí.

Soukromé prohlídky a akce

VIP prohlídka s pronájmem odpočívárny

Doplňte soukromou prohlídku expozice vlastním programem v naší odpočinkové místnosti. Můžete zde uspořádat například přednášku, neformální setkání, dětskou oslavu nebo servírovat občerstvení.

Odpočívárna je umístěna ve druhém patře budovy mezi expozicí a Dětským Muzeem.

VIP prohlídka s pronájmem odpočívárny

Praktické informace

Expozice i odpočívárna jsou bezbariérově přístupné pomocí výtahu.

V celém areálu platí přísný zákaz kouření (vč. elektronických cigaret), používání přístrojů na výrobu mlhy a kouře, otevřeného ohně (vč. zapalování svíček a vonných tyčinek v interiéru) a pyrotechnických efektů.

Pro informaci o ceně prosím kontaktujte Kateřinu Tobiškovou. Děkujeme.

Dagmar Hladná
e-mail: hladna@muzeumprahy.cz
tel.: +420 720 069 877

• Neposkytujeme cateringové služby.
  • Pro nájemce není zajištěno parkovací stání.