Vážení návštěvníci, Hlavní budova Muzea města Prahy je uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce.

Literární kavárna

Besedy s osobnostmi z umělecké i vědecké sféry

Literární kavárna je pořad, který díky neutuchajícímu zájmu publika probíhá již od října 2012 každé druhé úterý v měsíci s výjimkou letních měsíců, července a srpna. Příjemné besedy přibližují osobnosti z umělecké i vědecké sféry, besedovat se svými posluchači přišla již také řada žurnalistů a na mnohé další zajímavé osobnosti se můžeme těšit i do budoucna.

Celou řadu hostů přivádí a beseduje s nimi herečka Zdenka Procházková nebo žurnalistka Martina Fialková.

Zámecký areál Ctěnice – sál kočárovna

Bohdanečská 259/1
190 17 Praha 9 – Vinoř
zobrazit na mapě

Délka trvání: 60-90 minut
Cena: 70 Kč
Kontakt: tel.: +420 286 001 366,
ctenice@muzeumprahy.cz

Úterý 7. 9. 2021 (ve 14:00 hod.) Martina Fialková a Martin Patřičný
Dřevo je fenomén, kterému Martin Patřičný propadl. Materiál pro jeho umění, pro dřevěné krajiny, obrazy, jimiž vyjadřuje stav lidské duše, splétá příběhy. Dnes je známý i z televizní obrazovky, je autorem knih o dřevě i vlastních pořadů Kus dřeva ze stromu, úspěšně vystavuje.