Aktuální mimořádná opatření pro vstup do objektů muzea zde.

Doprovodné programy k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara

Hry pro rodiny, skupiny i jednotlivce
  • Tajemná Stínadla – hra pro jednotlivce i organizované skupiny

Sada karet provede prostřednictvím různých úkolů výstavou Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara. Cílem je sestavit zprávu a získat odměnu. Pátrat je možné po celou dobu konání výstavy. Nezdolní pátrači mohou navázat venkovní hrou s názvem Stínadla.

Jednotlivci: sadu karet a pátrací list (mladší 8-11 let, starší 12-15 let) si lze vyzvednout v šatně domu U Zlatého prstenu

Organizované skupiny (8-20 účastníků): o víkendech je pro velký zájem nutné se objednat v rezervačním systému MMP. V úterý až pátek odpoledne je možné hru hrát zatím bez objednání.

Žádáme všechny účastníky o dodržovaní aktuálně platných vládních nařízení proti šíření nemoci covid-19.

• Venkovní hra Stínadla

Hráči hledají podle slepé mapy Stínadel 17 míst, na kterých plní 17 úkolů. Cílem je získat 17 unikátních stínadelských pamětních karet a vyluštit závěrečnou tajenku. Plnění úkolů si lze rozvrhnout do několika procházek městem. Hru je třeba dokončit do 31. 3. 2022. Od dubna se můžete těšit na pokračování s novou trasou ve Stínadlech.

Dům U Zlatého prstenu

Týnská 630/6
110 00 Praha 1 – Staré Město
zobrazit na mapě

• Vstupné na hru Tajemná Stínadla

- pro jednotlivce: je v rámci vstupného do výstavy, nepřiplácí se extra

- pro organizované skupiny: 60 Kč/žák, dítě, pátrač; 1 doprovázející dospělý má vstup zdarma. O víkendech je nutná rezervace nejméně 3 dny předem.

• Karty a hrací plány ke hře Tajemná Stínadla lze zapůjčit v šatně domu U Zlatého prstenu
  • Mapa/hrací plán a pravidla ke hře Venkovní hra Stínadla budou k zakoupení za 70 Kč v pokladně domu U Zlatého prstenu

2. 11. 2021 – 31. 8. 2022