Výstava Koláž v zahradě Rothmayerovy vily

18. 8. 2021 – 14. 9. 2021
Výstava na téma: Lidová výšivka / Theme: Folk Embroidery.

Téma: Lidová výšivka / Theme: Folk Embroidery

Po městech jako Sevilla, Moskva či Cartagena se Muzeum města Prahy připojilo k uspořádání výstavy koláží – Koláž v zahradě Rothmayerovy vily. Mezinárodní výstava, tentokrát na téma lidové výšivky, oslovila více jak padesát umělců z celého světa. Po zveřejnění výzvy na sociálních sítích bylo zasláno během dvou měsíců více než sedmdesát koláží. Díla dorazila např. i ze Singapuru, Austrálie nebo Kanady.

Téma nebylo vybráno náhodně, rádi bychom tímto vzdali hold Boženě Rothmayerové Hornekové, manželce architekta Otto Rothmayera, inspirující ženě, výtvarnici, designérce. Právě její láska k ručním pracím, ať je to výšivka či háčkování, stojí za připomenutí v kolážích.

Spolupořadatel Czechcollagecollective (Jitka Kopejtková a Jan Schejbal) připravil k výstavě též doprovodné programy – komentované prohlídky zahradou a workshopy koláže vedené Jitkou Kopejtkovou. Pro účastníky workshopů je připraven švédský papír Munken, časopisy Praktická žena z osmdesátých let, nitě, jehly, látky, lepidla a nůžky. K nahlédnutí budou knihy věnované koláži i Boženě Hornekové Rothmayerové.

Zahrada Rothmayerovy vily

U Páté baterie 896/50
162 00 Praha 6 ‒ Břevnov
zobrazit na mapě

Informace

Vstup do zahrady Rothmayerovy vily a na venkovní výstavu koláží je zdarma, a to vždy v úterý, ve čtvrtek
a o víkendu.

Workshopy se konají v zahradě v podloubí vily. Cena workshopu je 350 Kč (platba hotově na místě). Při nepřízni počasí se workshop neuskuteční. Maximální počet účastníků je 10 osob. Rezervace doprovodných programů prostřednictvím e-mailu jitkakopejtkova@seznam.cz nebo telefonu +420 603 505 788.

Výstava se uskuteční od 18. 8. 2021 do 14. 9. 2021 v zahradě Rothmayerovy vily.

Termíny workshopů a komentovaných prohlídek (2021):
19. 8., 17.00 hod. – komentovaná prohlídka zahrady
22. 8., 14.00 hod. – workshop koláže