Klub přátel Muzea města Prahy

Klub přátel muzea sdružuje příznivce nejen pražské historie, kteří se zajímají o muzejní objekty a výstavy, ale i o dění v muzeu. Pro členy klubu připravujeme atraktivní program: například komentované prohlídky vztahující se k historii Prahy, expozicím a výstavám nebo zajímavé přednášky s našimi odborníky různých profesí. Členství má platnost rok, zakoupit lze na pokladnách muzea nebo on-line zde.

Kategorie členství v Klubu přátel Muzea města Prahy

Informace pro zájemce o členství

Máte dotazy, chcete vědět více informací?
Kontaktujte nás.

Mgr. Pavla Tomšíková
e-mail: klubpratel@muzeumprahy.cz

Program akcí na rok 2022

KPM_logo_C.jpg

29. LISTOPAD

Předvánoční setkání – prohlídka výstavy Den na tržišti

Společně navštívíme novou archeologickou výstavu, která přibližuje život obyvatel středověké Wroclavi. Dozvíte se spoustu zajímavých informací o městě, které bylo od 10. století po nějakou dobu součástí českého knížectví.

V roce 2022 proběhlo:

ÚNOR
Komentovaná prohlídka výstavy – Architekt Adolf Loos – modely a fotografie

DUBEN
Komentovaná vycházka Kouzelná zahrada
Hlavním tématem vycházky bude rodina Rothmayerových a jejich přátelé a návštěvníci zahrady

KVĚTEN

Seznamte se s archeologií
Co je to archeologický výzkum? Proč a jak probíhá? Co se skrývá pod zemí? Co se děje se získanými nálezy? Podle čeho se pozná stáří nalezených střepů? Odpovíme na tyto i další otázky, nebudou chybět ani nádoby starší než egyptské pyramidy a bude možné si vyzkoušet některé pravěké výrobní postupy.

ČERVEN

S archeologií do románské Prahy
Návštěva románského podzemí některého z historických domů na Starém Městě s výkladem archeologa.

SRPEN

Vyhlídková jízda tramvají

13. ZÁŘÍ

Komentovaná vycházka Stavovské povstání

Lektor provede účastníky vycházky po Starém Městě, a především na příkladu některých vybraných objektů připomene náboženskou různorodost obyvatel tehdejší Prahy a rozložení měšťanské společnosti. Připomeneme i exekuci na Staroměstském náměstí i důsledky povstání, které vedly některé měšťany do emigrace a jiné naopak přivedly zpět do vlasti.

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek z muzea.