Vážení návštěvníci, Hlavní budova Muzea města Prahy je uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce. Navštivte naše další objekty.

Klub přátel Muzea města Prahy

Klub přátel muzea sdružuje příznivce nejen pražské historie, kteří se zajímají o muzejní objekty a výstavy, ale i o dění v muzeu. Pro členy klubu připravujeme atraktivní program: například komentované prohlídky vztahující se k historii Prahy, expozicím a výstavám nebo zajímavé přednášky s našimi odborníky různých profesí. Členství má platnost rok, zakoupit lze na pokladnách muzea nebo on-line zde.

Kategorie členství v Klubu přátel Muzea města Prahy

Informace pro zájemce o členství

Máte dotazy, chcete vědět více informací?
Kontaktujte nás.

Mgr. Pavla Tomšíková
e-mail: klubpratel@muzeumprahy.cz

Program akcí na rok 2022

KPM_logo_C.jpg

ÚNOR
Komentovaná prohlídka výstavy – Architekt Adolf Loos – modely a fotografie

DUBEN
Komentovaná vycházka Kouzelná zahrada
Hlavním tématem vycházky bude rodina Rothmayerových a jejich přátelé a návštěvníci zahrady

KVĚTEN
Seznamte se s archeologií
Co je to archeologický výzkum? Proč a jak probíhá? Co se skrývá pod zemí? Co se děje se získanými nálezy? Podle čeho se pozná stáří nalezených střepů? Odpovíme na tyto i další otázky, nebudou chybět ani nádoby starší než egyptské pyramidy a bude možné si vyzkoušet některé pravěké výrobní postupy.

ČERVEN
S archeologií do románské Prahy
Návštěva románského podzemí některého z historických domů na Starém Městě s výkladem archeologa.

ZÁŘÍ
Komentovaná vycházka Stavovské povstání