Od 15. 6. 2020 je hlavní budova muzea na Florenci uzavřena z důvodu rekonstrukce. 

Muzeum hlavního města Prahy

Aktuality a Newslettery


V Praze jako doma

S Lítačkou za kulturou

Vzhůru do věží!

CZECH INN HOTELS 

AKCE 1+1 vstupenka zdarma pro držitele karty SODEXO

České léto s T-Mobile


Hlavní budovu Muzea hlavního města Prahy čeká rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy uzavírá od 15. června 2020 z důvodu rekonstrukce hlavní budovu na Florenci. Cílem komplexní obnovy interiérů je úprava budovy pro vytvoření moderního muzea v krásném historickém objektu se vším, co k tomu náleží. Výstavní sály budou připraveny na instalaci nových expozic a výstav s využitím současných technologií. Zázemí pro návštěvníky bude mít parametry odpovídající současným standardům, včetně bezbariérového přístupu.

Tisková zpráva k chystané rekostrukci >

30.5.2019

Vážení návštěvníci,
dárkové poukazy a publikace lze do odvolání zakoupit v Domě U Zlatého prstenu (Týnská 630/6, Praha 1), publikace můžete zakoupit též v Podskalské celnici na Výtoni (Rašínovo nábřeží 412/30, Praha 2).

Děkujeme za pochopení.

 


6.2.2020

Muzeum hlavního města Prahy v závěru loňského roku rozhodlo o výběru dodavatele na novou vizuální identitu, která se promění podle vítězného návrhu Kláry Horové. Ta vyhrála ve vyzvaném jednokolovém anonymním výběrovém řízení, které bylo vypsáno Muzeem hl. m. Prahy a na jehož organizaci se podílela Unie grafického designu. S novým logem se pojí i zavedení nového zkráceného názvu instituce: Muzeum města Prahy. 


Více o novém logu Muzea hlavního města Prahy >

                  

9. 10. 2019

Muzeum hlavního města Prahy v rámci Evropských dnů konzervování-restaurování pořádalo 7. října 2019 setkání pražské sekce konzervátorů a restaurátorů. Setkání bylo pro odbornou veřejnost. 

Více o Evropských dne konzervování-restaurování > 
Více také stránkách Asociace muzejí a galerií >

Vyjádření Susan Sorr, prezidentky E.C.C.O. k EU dni konzervování-restaurování >


Vážení návštěvníci a návštěvnice Zámeckého areálu Ctěnice,

chceme vás touto cestou informovat o tom, že současný uživatel hotelu a restaurace provozuje tyto objekty bez právního důvodu a je proti němu vedeno soudní řízení o vyklizení.
Z těchto důvodů a z důvodů dlouhodobého neplacení závazků provozovatelem hotelu byl objekt hotelu a kavárny dne 19. 8. 2019 odpojen od dodávky plynu a vody. Muzeum hlavního města Prahy zároveň konstatuje, že nenese žádnou odpovědnost za finanční či jiné závazky uživatele hotelu ve vztahu k jeho klientům při využívání služeb hotelu a restaurace.

Muzeum hlavního města Prahy se omlouvá za vzniklé nepohodlí při návštěvě areálu a věříme, že naše expozice, výstavy i doprovodné akce a zámecký park vám toto nepohodlí vynahradí.

Jezdecká společnost Ctěnice a Zámecké zahradnictví nejsou těmito událostmi dotčeny a fungují jako doposud.

PhDr. Zuzana Strnadová, ředitelka

18. 6. 2019

Vážení návštěvníci,
s účtenkou z Týnské literární kavárny, která se nachází v prostoru domu U Zlatého prstenu, mají všechny osoby slevu 20% na vstup ze základního vstupného. Sleva platí pouze v den návštěvy kavárny. Se vstupenkou z domu U Zlatého prstenu mají návštěvníci slevu 10% na jakékoliv množství nealko nápojů v literární kavárně. Platí opět pouze v den návštěvy. 


Muzeum hlavního města Prahy získalo v pátém ročníku Cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro stříbrnou plaketu za objev Valentinské brány a hradby středověkého opevnění v domě Na Kocandě. 

Tisková zpráva >

Více o objevu Valentinské brány a hradeb středověkého opevnění v domě Na Kocandě >

18. 5. 2018

Muzeum hlavního města Prahy a Komise pro práci s veřejností a muzejní pedagogiku AMG spolupořádají konferenci na téma vlivu digitálních technologií na dětského návštěvníka s důrazem na mezioborové přesahy muzejní pedagogiky. 

Děkujeme sponzorům konference:

Overlay loader