Večerníček Chaloupka na vršku a jiné pohádky z ateliéru Šárky Váchové

Domů > Výstavy > Archiv > Večerníček Chaloupka na vršku a jiné pohádky z ateliéru Šárky Váchové
Večerníček Chaloupka na vršku a jiné pohádky z ateliéru Šárky Váchové

Zámecký areál Ctěnice

26. 8. 2012 – 15. 9. 2013

Výstava připomněla lidové obyčeje i kouzlo lidového řemesla, venkovský život v 19. století plynoucí měsíc po měsíci v souladu s měnící se přírodou. Poutavá expozice nabídla 150 originálních loutek a dekorace z více než 25 českých pohádek. Malé i odrostlejší návštěvníky provedla historií a vývojem animovaných pohádek, které u nás mají dlouhou a úspěšnou tradici. Součástí výstavy bylo promítání filmů a tvořivý workshop, ve kterém si děti mohou vyzkoušet malování a výrobu loutek, animaci a další pozoruhodné činnosti spojené s filmem a loutkami. „Rádi bychom představili loutkářské umění z bezprostřední blízkosti, pozvali návštěvníky do světa fantazie a kouzelných příběhů. Připomeneme Večerníček Chaloupka na vršku, Vánoční koledy, seriál Kostičky, Pinocchio, Paní Bída a další oblíbené tituly."

„Svým zaměřením a pojetím je tato výstava vskutku ojedinělá, koncipovaná tak, aby zaujala, pobavila a přilákala rodiny s dětmi, mateřské a základní školy i širokou veřejnost,“ konstatuje autorka výstavy Jana Sommerová, která v předcházejících letech realizovala úspěšné výstavy Jak se oblékají pohádky a Česká filmová loutka.

Více informací o autorce a její rozmanité tvorbě naleznete na webových stránkách: www.sarkavachova.cz

Doprovodný program:

Každá sobota a neděle od 11 hodin – Tvůrčí dílny pro rodiče a děti pod vedením odborného lektora

Výstava je doplněna filmovou projekcí.

Vhodné pro MŠ i ZŠ (na předchozí objednávku)