První světová válka v životě Pražanů

Hlavní budova muzea, Venkovní výstava před budovou muzea

25. 10. 2017 – 29. 12. 2017

Souvislosti:
Výstava je součástí připomenutí stoletého výročí První světové války.

Venkovní výstava přibližuje obraz života obyvatel Prahy v období první světové války. Prostřednictvím dobové fotodokumentace a vybraných tisků ze sbírek Muzea hlavního města Prahy mají návštěvníci výstavy možnost si připomenout nejen odvrácenou stranu událostí na frontě, ale i poslední léta pozvolného pádu rakousko-uherské monarchie.

Na dvanácti panelech jsou nastíněny jednotlivé tematické celky spjaté se životem v zázemí, ať již v souvislosti s mobilizací, lékařskou péčí, koordinovanou pomocí obětem války, nebo neblahými důsledky zásobovací krize.

Chronologicky výstava mapuje období od vyhlášení války Rakouska-Uherska Srbsku koncem července 1914 po demonstrace v centru Prahy během generální stávky 14. října 1918.

Výstava