Vážení návštěvníci, od 18. 12. 2020 jsou uzavřeny všechny objekty MMP.

Průvodce expozicí Praha Karla IV. – středověké město pro děti do 12 let a jejich rodiče

Dům U Zlatého prstenu

od 1. 2. 2020

Pro děti a jejich rodiče připravilo lektorské oddělení hravého průvodce s úkoly, které zaměřují děti na nejzajímavější exponáty ve stálé výstavě. V pokladně lze zakoupit za 30 Kč desky s pracovním listem a tužkou. Do listu budou zaznamenávat své objevy v prvním i ve druhém patře. Na závěr na písařském pultu svoji práci završí otiskem speciálního razítka.  Zadní strana pracovní list slouží i jako omalovánky a seřazovací hra. Návštěvu domu U Zlatého prstenu je možné zakončit prozkoumáním dětského muzea, které na závěr prohlídky přímo navazuje a v němž jsou připraveny ve skriptorium i pastelky.