Programy pro rodiny s dětmi na Petřínské rozhledně

Domů > Programy > Pro veřejnost > Programy pro rodiče s dětmi > Programy pro rodiny s dětmi na Petřínské rozhledně
Programy pro rodiny s dětmi na Petřínské rozhledně

Pražské věže

dle rezervačního systému >>

Vhodné pro:
děti 8–12 let v doprovodu dospělé osoby

Petřínská rozhledna je nejen vyhledávanou turistickou atrakcí, ale také jedinečnou památkou, která nám stále připomíná báječné „století páry“. Lektorské oddělení MMP připravilo pro děti na Petřínské rozhledně několik programů.

> Elektrické století na Petříně pro děti - 1. 7., 29. 7. 19. 8., 25. 8.
Interaktivní komentovaná prohlídka Petřínské rozhledny, během níž se děti dozví, proč vlastně rozhledna vznikla, jaké objevy a vynálezy v 19. století vzrušovaly Prahu a   mnoho dalšího. Budeme pracovat s haptickými předměty i pracovním listem.

Jménem jejího veličenstva - 2. 7., 9. 7.
Interaktivní program a tvořivá dílna. Děti se dozvědí, že králové a císaři nepanovali jen „kdysi dávno“, ale i v moderní době, kdy ve vzduchu pluly první vzducholodě a po zemi jezdily parní stroje.  Zemskou jubilejní výstavu r. 1891, jejíž součástí byla i Petřínská rozhledna, navštívil panovník císař František Josef I. Každý návštěvník výstavy si tehdy mohl koupit na památku medailon s císařovým vyobrazením. Děti si pod vedením lektora podobný medailonek vyrobí a odnesou domů.

Do bludiště jako do kina - 8. 7., 26. 8.
Bludiště na Petříně není jenom bludiště, ale návštěvník v něm může spatřit i dioráma bitvy na Karlově mostě. Co to ale vlastně je „dioráma“ a čím je zajímavé? Chodili lidé v 19. století do kina? Děti navštíví bludiště a poté si pod vedením lektora vyrobí své malé dioráma a odnesou si ho domů.

My si na to posvítíme! - 30. 7., 20. 8.
Dozvíme se, jak naši předkové svítili a od kdy místo svíček začali používat žárovky. Když se na Zemské jubilejní výstavě rozsvítila slavobrána nebo Křižíkova fontána, lidé byli opravdu nadšení. Děti poznají pana Františka Křižíka, dozví se, co byla „koňka“ a co „elektrika“ a vyrobí si kopii pohyblivé pohlednice ze sbírek MMP, která jim bude připomínat „elektrické století“.

Informace pro návštěvníky

Programy připravila a vede: Markéta Gausová Zörnerová
Cena: 25 Kč dítě, 50 Kč dospělý doprovod
Programy jsou vhodné pro skupiny od 6 osob (maximálně 25). Během programu je možné fotografovat.

Začátek programu vždy v 15 hod. před rozhlednou
Program je určen pro děti ve věku 8–12 let v doprovodu dospělé osoby

Na program se objednávejte prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Z programů - fotogalerie

Petřínská věž - fotogalerie