Praha Karla IV. – střed Evropy

5-11 let, MŠ, 1. st. ZŠ
12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

1. stupeň základních škol (3.–5. třída)
Program představí proměnu Prahy za Karla IV. v rezidenční sídlo. Žáci v roli Karla IV. a jeho družiny prochází středověkou Prahou a místy spjatými s jeho životem. Práce je zakončena stavbou modelu Prahy Karla IV.
Vzhledem k náročnosti prohlídky není program v expozici určen pro MŠ a 1. – 2. třídu ZŠ.
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět

2. stupeň základních škol (6.–9. třída) a nižší gymnázia
Žáci se vydávají po stopách sbírkového předmětu, jehož příběh jim pomůže přiblížit úlohu křesťanství v životě středověkého člověka a v záměrech Karla IV. Program klade důraz na proměny Prahy za Karla IV.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura

střední školy a vyšší gymnázia
Žáci se vydávají po stopách sbírkového předmětu, jehož příběh jim pomůže přiblížit úlohu křesťanství v životě středověkého člověka. Předmět žáci ve dvojicích interpretují a seznamují se s politickým, společenským a náboženským pozadím vzniku karlovských staveb.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura.

Informace pro pedagogy

Kontakt: lektori@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč/žáka, pedagogický dozor zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 30 dětí). Během programu je možné fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek