Petřínská rozhledna – Petřín, místo vycházek, rozhledu i dolování

12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

90 minut

1. stupeň ZŠ (3.–5. třída): program představí vrch Petřín jako místo s dosud funkčními objekty z doby Zemské jubilejní výstavy r. 1891 – lanová dráha, zrcadlové bludiště a Petřínská rozhledna. V expozici se děti seznámí s některými vynálezy 19. století a s pomocí lektora vybudují na mapě pražská předměstí.  Žáci pracují také s haptickými předměty a pracovním listem.
Program není vzhledem k náročnosti vhodný pro žáky MŠ, 1. a 2. tříd ZŠ.
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Umění a kultura

2. stupeň ZŠ (6.–9. třída) a nižší gymnázia: program představí vrch Petřín jako místo dosud funkčními objekty z doby Zemské jubilejní výstavy r. 1891 – lanová dráha, zrcadlové bludiště a Petřínská rozhledna. Lektor provede žáky některými změnami v životním stylu (nejen) obyvatel Prahy konce 19. století a proměnami hlavního města. Součástí programu je i pracovní list.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura

střední školy a vyšší gymnázia: lektor se ve výkladu zaměří na širší souvislosti výstavby Petřínské rozhledny – stoleté jubileum poslední korunovace, změny v životním stylu, růst pražských předměstí. Petřínskou rozhlednu uvede do kontextu výstavby dalších rozhleden na našem území.
Vzdělávací oblasti: Umění a kultura, Člověk a společnost (Dějepis)

Sraz účastníků před vstupem do věže. Pokud přijedete s žáky lanovkou, sraz na horním konci lanové dráhy (v takovém případě prosím lektora upozorněte poznámkou v rezervačním formuláři). Expozice je vytápěna.

(------LINKA------)

Informace pro pedagogy

Program připravila a vede: Bc. Markéta Gausová Zörnerová, tel. +420 221 709 666, gausova@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor vstup zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 25 dětí). Během programu je pedagogickému dozoru povoleno fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek