Od 15. 6. 2020 je hlavní budova muzea na Florenci uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Na tucet pohádek, tucet řemesel

Zámecký areál Ctěnice

dle nabídky níže

Lektorovaný program pro školní a zájmové skupiny k výstavě Devatero řemesel, desátá bída? Řemesla v českých filmových pohádkách.

45-60 minut

Věkové určení:
MŠ, 1. st. ZŠ

S řemeslníky všeho druhu se děti seznámí ve výstavě o řemeslech v českých filmových pohádkách. Mlynář z Princezny ze mlejna, zahradník z Pyšné princezny, kominík z Kouzelného měšce, kuchař z Princezny se zlatou hvězdou či ponocný z Dařbujána a Pandrholy: české pohádky se hemží řemeslníky, proto bude každé řemeslo přiblíženo hravou formou skrze známou filmovou pohádku. Nabyté znalosti si budou děti moci vyzkoušet v řemeslné dílně.

Věkové určení: 2. st. ZŠ, nižší gymnázia

Animační program přiblíží studentům mnoho druhů řemesel. Kromě obecných informací se návštěvníci dozvědí také méně známé informace i zajímavosti. Řeč bude o kominících, mlynářích, rybářích, švadlenách, zlatnících, ale také o řemeslech zaniklých, které nám připomínají doby minulé. Mezi taková řemesla patří například ponocní, lazebníci, dohazovači či smolaři. Umění řemesel si poté budou moci studenti vyzkoušet v rukodělné dílně.

Informace pro návštěvníky
Kontakt:  lektorctenice@muzeumprahy.cz, +420 286 001 362, +420 601 555 080
Cena: 30 Kč na žáka, pedagogický doprovod zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (do 20 dětí). Během programu je možné fotografovat.