Jak se tvoří kolekce bez její autorky

Architektonický trojúhelník, Studijní a dokumentační centrum Norbertov

6. 2. 2019

od 17:00

Dobově ojedinělá a v dámské módě přelomová kolekce, kterou naše významná česká textilní výtvarnice Božena Rothmayerová odejme dámskému šatníku jeho nejsymboličtější součást – sukni a vymění ji za kalhoty – strohost a funkčnost zapůjčenou z pánského šatníku, by se z pohledu dnešní doby dala přejmenovat z jejího původního názvu Civilizovaná žena na Feminizovaná žena.

Na začátku cesty bylo několik dobových fotografií, kresebných návrhů a soupis vybraných materiálů k jednotlivým modelům. Pro vytvoření sady oděvů bylo třeba nastudovat technologie dobového vypracování různorodých součástí dámského oděvu včetně spodního prádla, konstruovat střihy, vyhledávat, použít a zkombinovat textilní materiály, které se svojí kvalitou a barevností co nejvíce blíží autorčině návrhům.

Přednáška osvětlí pracovní postupy při tvorbě oděvů podle dobových návrhů.

(------LINKA------)

Informace pro návštěvníky

Přednášející: Bc. Tereza Hlinková, DiS.
Cena: 60 Kč
Nutná rezervace z důvodu omezené kapacity sálu.

Rezervační systém Obrázek