Dvakrát Barrandov. Od filmové továrny k panelovému sídlišti

Architektonický trojúhelník, Studijní a dokumentační centrum Norbertov

12. 6. 2019

od 17:00

Historie kopce, jehož prvorepublikový název se stal již dávno obecně známým, je neodmyslitelně spjata s Václavem a Milošem Havlovými, bratry, kterým se podařilo na dosud holé pláni postupně vybudovat životaschopný konglomerát výletní restaurace, plaveckého bazénu, vil pro moderní bydlení středostavovských vrstev a především "továrny na sny" – rozsáhlých filmových ateliérů.

Přednáška přiblíží inspirační zdroje, historii postupného budování Barrandova, válečné a poválečné peripetie tohoto území a jeho obyvatel a skončí historií jeho dalšího rozšíření formou panelového sídliště Nový Barrandov z 80. let minulého století, jednoho z mála u nás, která byla budována podle postmoderní architektonické teorie. Opomenuta nebude samozřejmě ani polistopadová zástavba a její přístup k prostředí starého Barrandova i sídliště.

(------LINKA------)

Informace pro návštěvníky
Přednášející: Ing. arch. Petr Krajči
Cena: 60 Kč
Nutná rezervace z důvodu omezené kapacity sálu.

Rezervační systém Obrázek