Od 15. 6. 2020 je hlavní budova muzea na Florenci uzavřena z důvodu rekonstrukce. 

Muzeum hlavního města Prahy

Aktuality a Newslettery


Vážení návštěvníci,

ve čtvrtek 8.10. bude uzavřena Novomlýnská vodárenská věž z důvodu odstávky vody.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.


Na 1. října připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. MMP se k oslavám toho svátku připojí volným vstupem do domu U Zlatého prstenu, Zámeckého areálu Ctěnice a Podskalské celnice na Výtoni pro návštěvníky starší šedesátipěti let více zde.


Publikace a drobné zboží jsou k zakoupení v Podskalské celnici na Výtoni, domě U Zlatého prstenu, Studijním a dokumentačním centru Norbertov, Zámeckém areálu Ctěnice, Malostanské mostecké věži a Staroměstské mostecké věži.

Akce platí do 20. září 2020.

Publikace  Cena 
Starou Prahou Václava Jansy   245,00 Kč
Pražská mincovna   135,00 Kč
České medaile 19.století   135,00 Kč
Kamenný most v Praze   300,00 Kč
Řemesla v pořádku   300,00 Kč
Rudolfínští mistři - katalog   150,00 Kč
Hroby barbarů   300,00 Kč
Pražské biografy   150,00 Kč
Zámek Ctěnice brožura     15,00 Kč
Pražské veduty   770,00 Kč
Porodní bába sobínská     80,00 Kč
Od nitě ke košili     80,00 Kč
Svaté obrázky   250,00 Kč
Český filmový plakát   200,00 Kč
Praha 1606 skládačka     40,00 KčHlavní budovu Muzea hlavního města Prahy čeká rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy uzavírá od 15. června 2020 z důvodu rekonstrukce hlavní budovu na Florenci. Cílem komplexní obnovy interiérů je úprava budovy pro vytvoření moderního muzea v krásném historickém objektu se vším, co k tomu náleží. Výstavní sály budou připraveny na instalaci nových expozic a výstav s využitím současných technologií. Zázemí pro návštěvníky bude mít parametry odpovídající současným standardům, včetně bezbariérového přístupu.

Tisková zpráva k chystané rekostrukci >

30.5.2019

Vážení návštěvníci,
dárkové poukazy a publikace lze do odvolání zakoupit v Domě U Zlatého prstenu (Týnská 630/6, Praha 1), publikace můžete zakoupit též v Podskalské celnici na Výtoni (Rašínovo nábřeží 412/30, Praha 2).

Děkujeme za pochopení.

 


6.2.2020

Muzeum hlavního města Prahy v závěru loňského roku rozhodlo o výběru dodavatele na novou vizuální identitu, která se promění podle vítězného návrhu Kláry Horové. Ta vyhrála ve vyzvaném jednokolovém anonymním výběrovém řízení, které bylo vypsáno Muzeem hl. m. Prahy a na jehož organizaci se podílela Unie grafického designu. S novým logem se pojí i zavedení nového zkráceného názvu instituce: Muzeum města Prahy. 


Více o novém logu Muzea hlavního města Prahy >

                  

9. 10. 2019

Muzeum hlavního města Prahy v rámci Evropských dnů konzervování-restaurování pořádalo 7. října 2019 setkání pražské sekce konzervátorů a restaurátorů. Setkání bylo pro odbornou veřejnost. 

Více o Evropských dne konzervování-restaurování > 
Více také stránkách Asociace muzejí a galerií >

Vyjádření Susan Sorr, prezidentky E.C.C.O. k EU dni konzervování-restaurování >


Vážení návštěvníci a návštěvnice Zámeckého areálu Ctěnice,

chceme vás touto cestou informovat o tom, že současný uživatel hotelu a restaurace provozuje tyto objekty bez právního důvodu a je proti němu vedeno soudní řízení o vyklizení.
Z těchto důvodů a z důvodů dlouhodobého neplacení závazků provozovatelem hotelu byl objekt hotelu a kavárny dne 19. 8. 2019 odpojen od dodávky plynu a vody. Muzeum hlavního města Prahy zároveň konstatuje, že nenese žádnou odpovědnost za finanční či jiné závazky uživatele hotelu ve vztahu k jeho klientům při využívání služeb hotelu a restaurace.

Muzeum hlavního města Prahy se omlouvá za vzniklé nepohodlí při návštěvě areálu a věříme, že naše expozice, výstavy i doprovodné akce a zámecký park vám toto nepohodlí vynahradí.

Jezdecká společnost Ctěnice a Zámecké zahradnictví nejsou těmito událostmi dotčeny a fungují jako doposud.

PhDr. Zuzana Strnadová, ředitelka

18. 6. 2019

Vážení návštěvníci,
s účtenkou z Týnské literární kavárny, která se nachází v prostoru domu U Zlatého prstenu, mají všechny osoby slevu 20% na vstup ze základního vstupného. Sleva platí pouze v den návštěvy kavárny. Se vstupenkou z domu U Zlatého prstenu mají návštěvníci slevu 10% na jakékoliv množství nealko nápojů v literární kavárně. Platí opět pouze v den návštěvy. 


Muzeum hlavního města Prahy získalo v pátém ročníku Cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro stříbrnou plaketu za objev Valentinské brány a hradby středověkého opevnění v domě Na Kocandě. 

Tisková zpráva >

Více o objevu Valentinské brány a hradeb středověkého opevnění v domě Na Kocandě >

18. 5. 2018

Muzeum hlavního města Prahy a Komise pro práci s veřejností a muzejní pedagogiku AMG spolupořádají konferenci na téma vlivu digitálních technologií na dětského návštěvníka s důrazem na mezioborové přesahy muzejní pedagogiky. 

Děkujeme sponzorům konference:

Overlay loader