Muzeum hlavního města Prahy

3D projekce

3D projekce

Místo:
Hlavní budova muzea

Termín:
od 1. 1. 2014

Délka trvání:
bez omezení, každou půlhodinu od 9.30 do 17.30

V únoru roku 2009 byl završen ojedinělý a náročný projekt digitalizace modelu, který tak mohl být veřejnosti představen ve zcela nové dimenzi: v trojrozměrné digitální podobě. Díky ní se Praha stala jediným městem na světě, které nabízí historický virtuální model města v takovém rozsahu a detailech.


Kiosky
virtuální průvodce Langweilovým modelem Prahy, 2. patro

Na kioscích si můžete vybrat okruh historického jádra Prahy a "proletět se" nad ním. Orientaci vám umožní popisky u jednotlivých budov. Přelety si můžete zakoupit také jako DVD aplikaci "Virtuální průvodce Langweilovým modelem Prahy"


3D stereo kino
6ti minutový virtuální průlet Langweilovým modelem Prahy

Máte jedinečnou možnost stát se na šest minut virtuálním návštěvníkem historické Prahy počátku 19. století. Stereoskopický kinosál návštěvníka "vtáhne" do světa papírového Langweilova modelu Prahy a okolí a dovolí mu poznat netušené krásy tohoto výjimečného výtvarného díla. Díky 3D brýlím a speciálnímu projektoru vidí návštěvník všechny záběry prostorově a stává se tak nepřímo součástí projekce. Animace je doplněna stylovou hudbou a příslušnými zvuky (zvony, klapot koní, hovory mnichů apod.).

Celá projekce se ve výkonné výpočetní firmě načítala nepřetržitě více než jeden měsíc. Samotná animace se z hotového digitálního Langweilova modelu Prahy vytvářela celkem 3 měsíce. Na práci se podílelo přes dvě stovky odborníků z řad matematiků, historiků a počítačových expertů.

Tato projekce získala na 5. mezinárodním filmovém festivalu Arts and film v Telči v kategorii Architektura a design cenu mezinárodní poroty Prix Jury.


Projekce probíhá: každou půlhodinu od 9.30 do 17.30 v kinosále v suterénu muzea a je součástí prohlídky muzea.
Samostatné vstupné do 3D kina: 30 Kč, snížené 15 Kč

Prohlídku si můžete zarezervovat na tel.: +420 221 709 674
a e-mailové adrese: 3dkino@muzeumprahy.cz

On-line rezervace do 3D kina je možná nejpozději pouze do 24 hodin před plánovanou návštěvou a v případě, že nebude potvrzena, je termín obsazen.

 

 

Fotogalerie

Více
Overlay loader