Praha Karla IV. – středověké město

5-11 let, MŠ, 1. st. ZŠ
12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

1. stupeň základních škol (3.–5. třída)
Žáci s lektorem procházejí druhé patro stálé expozice. Za pomoci vystavených předmětů se seznamují s funkcemi a podobou základních částí středověkého města (hradby, tržiště, kostel, radnice). V závěrečné fázi žáci staví vlastní středověké město a zabydlují jej obyvateli a předměty.
Vzhledem k náročnosti prohlídky není program v expozici určen pro MŠ a 1. – 2. třídu ZŠ.
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět

2. stupeň základních škol a nižší gymnázia
Ve druhém patře stálé expozice žáci hledají vystavené předměty, které dokumentují podobu a funkce středověkého města. Na základě získaných informací rekonstruují v druhé části podobu středověkého města (důležité stavby, společenské vrstvy, řemesla a obchod).
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Člověk a svět práce, Umění a kultura

střední školy a vyšší gymnázia
Na základě skupinové práce ve druhém patře stálé expozice žáci definují základní funkce středověkého města a sociální skladbu obyvatel. S pomocí videa se seznamují s městskou samosprávou. Na základě získaných informací společně rekonstruují podobu středověkého města. Důraz je kladen na vlastní interpretaci a prezentaci poznatků.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura.

(------LINKA------)

Informace pro pedagogy

Program je možný po předchozí dohodě s lektorem upravit – například rozdat pracovní listy místo diskuze a haptické části. Vaše požadavky specifikujte do poznámky v rezervačním formuláři.

Kontakt: lektori5@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 30 dětí). Během programu je pedagogickému dozoru povoleno fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek